Get Adobe Flash player

Słoneczny Brzeg

 

To słynne wakacyjne centrum rozrywki. Ten największy i najchętniej odwiedzany bułgarski kurort znajduje się w odległości 35 km na północ od miasta Burgas oraz 25 km od międzynarodowego portu lotniczego. Z lotniska łatwo można do niego dojechać autobusami, taksówkami bądź zamówionym wcześniej transportem.

Ekskluzywne hotele, parki rozrywki, kluby i dyskoteki oświetlają po zmroku całe wybrzeże. Menu ponad 120 restauracji zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Piaszczysta plaża, rozciągająca się na ponad 7 kilometrów została nagrodzona błękitną flagą za czystość. W morzu nie zastaniemy niebezpiecznych ryb i jeżowców, a piaskowe dno gwarantuje komfort kąpieli.

 

W Słonecznym Brzegu znajduje się także zróżnicowana baza sportowa do uprawiania sportów wodnych i lądowych. Kurort zwany jest także "rajem dla dzieci" ze względu na mnóstwo atrakcji - liczne place zabaw, baseny, zjeżdżalnie wodne, wesołe miasteczka

i aquaparki dostarczą każdemu niezapomnianych wrażeń.


W sąsiedztwie Słonecznego Brzegu położone jest starożytne miasto Nesseber, które zostało wpisane na listę zabytków UNESCO. Starożytne ruiny, wąskie uliczki oraz mnogość uroczych knajpek i sklepików sprawia, że Nesseber trzeba koniecznie odwiedzić.